5 priežastys pirkti skaitytas knygas

Šiandien klesti naujų leidinių knygynai, kur knygos vis dažniau tampa prabangos preke. Kainos kyla tik aukščiau, o didžioji dalis knygų taip ir lieka gulėti parduotuvės lentynoje. Be to, asortimentas nuolat atnaujinamas, tad seno leidimo knygų naujame knygyne net su žibintuvėliu ar padidinimo stiklu nerasite. Dėl to vis labiau populiarėja skaitytų knygų komisai ir knygynai. Pateikiame kelias įžvalgas, kodėl verta lankytis tokios vietose.

5 priežastys pirkti skaitytas knygas

Senos knygos turi savitą kvapą ir istoriją. Jose gausu netikėtų užrašų bei minčių, užrašytų pieštuku knygos paraštėse. Jos pilnos pabrauktų citatų, kurių galbūt nepastebėtumėte, jei skaitytumėte naują leidinį. Niekada neatspėsite, kas buvo knygos šeimininkas, bet sakoma, kad kuo labiau knyga yra sunešiota ir suskaityta, tuo labiau ji buvo mylima. Jau vien tai skatina pabandyti skaitytą knygą bei įkvėpti jos kvapo.

1. Gerokai mažesnė kaina

Perkant leidinį knygų komise, kaina yra be pridėtinės vertės mokesčio. Be to, jos kainą dažnai nustato pats šeimininkas, atiduodantis knygą į tokią vietą. Tokiu atveju knyga nebeatrodo tokia prabangi prekė, ypač, kai ilgai ieškotą knygą, kurios neturi joks knygynas, galime įsigyti vos už kelis eurus.

2. Galimybė įsigyti itin seno leidimo knygą

Būtent knygų komisų lentynose guli tokios senos knygos, kurias galbūt vaikystėje skaitė mūsų seneliai. Atrasti leidinį iš visiškai kito laikotarpio skatina susipažinti ir su to laikotarpio literatūra bei išmintimi. Tokie leidiniai dažniau slepiasi senų žmonių knygų archyvuose, tačiau tikrai ne naujuose tviskančiuose knygynuose.

3. Skaitytos knygos prisideda prie ekologijos vystymo

Naujai knygai atspausdinti ir išleisti reikalingi papildomi energijos šaltiniai, naudojami papildomai resursai, kertami medžiai. Tai tikrai nepadeda saugoti gamtos ir vystyti aukštesnio ekologijos lygio. Perkant seną knygą sutaupoma energija, kuri būtų panaudota naujos knygos leidimui. Be to, ir vėliau knyga gali keliauti iš rankų į rankas, taip neteršiant gamtos.

4. Jokių eilių bibliotekoje

Nusižiūrėjus konkretų leidinį bibliotekos kataloge dažnai tenka laukti ilgoje eilėje, kol norima knyga atsilaisvins ir galėsite ją perskaityti. Komisai veikia panašiai kaip ir bibliotekos – knygos skaitomos ir keliauja iš rankų į rankas, skirtumas tik tas, kad atsiranda galimybė įsigyti ją pigiau nei iš knygyno bei nelaukti eilių užsirezervavus leidinį.

5. Galimybė kolekcionuoti antikvarinius leidinius

Tiems, kurie mėgsta leidinius kolekcionuoti, skaitytų knygų knygynai gali tapti pagrindiniu antikvarinių leidinių paieškos tašku. Senos knygos – tai daugiau nei tik kartą perskaitytas kito žmogaus leidinys. Tai istorija, kurią su knyga atneša ir pats šeimininkas.

Related posts