Aktyvios atostogos prieš pasyvias – kada ir kurį variantą rinktis?

Vasara kiekvienam žmogui, ir moksleiviui, ir studentui, ir dirbantiems asocijuojasi su atostogomis. Ir šių kiekvienas laukia tarsi antrų Kalėdų. Nes jausmas, atsikėlus be žadintuvo tikrai panašus į tą kalėdinį rytą, kai bėgame po eglute ieškoti senio paliktų dovanų. Tik šįkart dovana – tai poilsis ir išaušęs ilgai planuotos kelionės rytas. Tačiau čia trumpam ir sustokime. Kelionės ir atostogos – pasyvios ar aktyvios? Šįkart bandome atrasti ir garsiai papasakoti apie abiejų šių tipų atostogų privalumus.

Aktyvios atostogos

Ar dirbate sėdimą darbą? O po darbo vis naršote ir ieškote, kur dviračiai internetu parduodami už geresnę kainą? Ar po darbo namo keliaujate pėsčiomis ir atrodo, kad žingsnelių nueita vis dar per mažai? Štai čia jau beveik prieiname ir prie atsakymo – pasyvus gulėjimas paplūdimyje Jums tikrai netiktų. Tačiau vis tiek kyla klausimas, kokie tų aktyvių atostogų privalumai ir kas apskritai yra tos aktyvios atostogos ir aktyvus poilsis?

Aktyvaus poilsio mėgėjai dažniausiai nemėgsta leisti laiko vienoje vietoje. Nors tai ir nereiškia, kad per vienas atostogas jie apkeliauja visą šalį, tačiau dažniausiai jei jau būna susiplanavę visą atostogų maršrutą ir planą, ką kada ir kurią dieną planuoja nuveikti. Jie išsinuomoja dviračius, kopia į kalnus, skersai ir išilgai išvaikšto visas mažas ir dideles senamiesčių gatveles… Jiems nesvarbu ar nusipirkti dviračiai internetu bus iš Maroko, ar iš Lietuvos, jiems svarbiausia, kad būtų kaip judėti ir kaip kelionės tikslą pasiekti greičiau.

Vienas iš didžiausių aktyvių atostogų privalumų yra tas, kad vaikštant, judant ir aktyviai leidžiant laiką išsivaikšto ir liūdnos mintys, ir neigiamas požiūris. Toks poilsis labiausiai rekomenduojamas tiems, kurie dirba sėdimą darbą, mažai juda, o daugiausiai reikalinga protinė veikla. Nes nuolat dirbant protinį darbą labiausiai reikia poilsio, kuris smegenims leistų ilsėtis. Štai todėl aktyvus poilsis ir yra geriausia alternatyva.

Pasyvus poilsis

Gulėjimas ant drėgno rankšluosčio ar ištiesto šezlongo priešais svilinančią saulę ir arbūzų bei ledų kramsnojimas kai kam taip pat skamba kaip Rojus žemėje ir aukso vertos atostogos. Ir kartais tokių taip pat reikia. Tiems, kurie svajoja apie pusdienio ar visos dienos drybsojimą prieš saulę, dviračiai internetu tikrai nerūpės. Jiems rūpės kur skaniausias maistas, kur geriausias aptarnavimas ir dar – kur visada geri ir saulėti orai. Jie skaičiuos, kiek knygų į lagaminą galėtų prisikrauti ir skanaus visus įmanomus vaisinius kokteilius ir taip – toks poilsis taip pat turi naudos. Ypač jeigu kasdien dirbamas darbas – fizinis, po kurio daugiau nieko be lovos ir nesinori. Pasyvus poilsis gali tapti labai puikia ir savaitgalių praleidimo alternatyva, o kartais atrodo, kad nereikia net ir aplinkos pakeisti – išsineši gultą į kiemą ir leidi sau užsimiršti.

Poilsio tipo pasirinkimas dažnai gali priklausyti ne tik nuo darbo pobūdžio ar nuovargio lygio, bet ir nuo pomėgių. Rinkitės tai, kas artima Jums, o ne draugams. Nes būtent tai Jums leis geriausiai atjungti mintis ir visiškai pailsėti.

Related posts