Apie laiką, skirtą SAU

Šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdas remiasi skubėjimu. Nuolat stengiamasi išspausti daugiau, pasiekti daugiau, nuveikti daugiau… Kol apima jausmas, kad gyvenime nebeliko nieko kito, tik darbas. Taip būti neturėtų. Gyvenimas nėra skirtas visiškam galvos pametimui dėl darbo. Skirkite laiko sau. Apie tą laiką šįkart ir kalbėsime.

Kodėl svarbu apie tai kalbėti?

Kai rytas prasideda ne pilnu pusryčių komplektu, o beribiu skubėjimu, vertimusi per galvą tam, kad spėtume į troleibusą ar jau 10 minučių laukiantį taksi vairuotoją, į galvą pradeda lįsti įkyri mintis – argi tikrai taip turėtų būti? Tiesa, labai daugelis iš mūsų tokias mintis nustumia šalin ir tiesiog ignoruoja, tačiau būna dienų, kai didžiausia svajone tampa mažos sodybos nuoma vienam ir visiškas atsijungimas nuo pasaulio ir amžinai skubančių žmonių. Nors dviem dienoms.

Kodėl tai pasakojame? Nes labai daug žmonių vis dar nemoka ir nebando sustoti, nors mintyse jau sukasi idėjos, kaip paspausti stabdžius ar bent jau pauzę intensyviame gyvenimo ritme. Nuolatinis skubėjimas veikia organizmą ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Mes ne tik pavargstame galvoti, o smegenys vis dažniau užsimano tiesiog persikrauti tarsi užkištas kompiuteris. Nusilpsta ir imunitetas. Nusilpus imunitetui tampame labiau pažeidžiami, silpnesni, vis mažiau dalykų suteikia džiaugsmą ir pozityvias emocijas. Tad jei vis dar galvojate, kad laikas sau yra tolygus laikui, skiriamam darbui, Jums tikrai laikas pailsėti.

Kaip to laiko skirti?

Minėta sodybos nuoma yra vienas iš patraukliausių variantų, leidžiantis ne tik pabėgti iš miesto, bet ir nuo įprastos rutino, spalvotų reklamų, erzinančių rytinių eismo kamščių ir negatyvių minčių. Kai šiek tiek pavyksta pristabdyti gyvenimo ritmą, akys pamato daugiau šviesos, išsisklaido abejonės, o gyvenimas įgauna daugiau spalvų. Pagaliau, geriau pailsėjus, mažiau rūpi ką galvoja kiti, įprastos veiklos tampa įdomesnės, o smegenys gauna tarsi papildomą energijos šaltinį, suteikiantį galimybę išsivalyti ir vėl veikti nepriekaištingai.

Keliauti į sodybą prie miško, pajūrio ar tiesiog į kaimą savaitgaliams ilgainiui tampa pagirtinu įpročiu. Tačiau jei neturite savo, nuomotis mažą namelį nors kartą per mėnesį tam, kad skirtumėte daugiau laiko sau, bus taip pat geras sprendimas. Mažos sodybos nuoma vienam ar dviem žmonėms nėra jau tokia brangi.

Pasiimkite knygą, žurnalą, ar visą jų šūsnį. Į kuprinę įsidėkite kelis pačius patogiausius drabužius, mažiau gendančio maisto, stalo žaidimą, jei keliausite ne vieni ir kažką, kas leistų Jums atsipalaiduoti. Tai gali ir smilkalai, ir sportinė apranga bei kamuolys.

Svarbiausia, kad tą savaitgalį, kai jau važiuosite į sodybos, negalvotumėte apie darbus, o visas laikas, kurį turėsite, būtų skirtas tik JUMS. Todėl svarbiausia – veikti tai, ką mėgstate ir tai, kam į prastai neturite laiko. Toks būdas yra geriausias atsipalaidavimo būdas ir geriausias pauzės mygtukas, kurį kartais taip sudėtinga paspausti.

Related posts