Apleistos sodybos tvarkymas ir atgimimas: ko prireiks?

Vasara – atostogų ir kokybiško poilsio metas. Viskas, ką norisi daryti, tai išsitiesti ant dar drėgno rankšluosčio ir pasikaitinti saulėje. Skamba gerai, tačiau prieš tai vietą tam reikia paruošti. Šįkart kalbame apie tai, kaip paruošti seną apleistą sodybą kokybiškam vasaros poilsiui ir atostogoms. Darbų nusimato nemažai – tad siūlome iškart pasiruošti aukoti kelis savaitgalius.

Dažniausios problemos ir joms spręsti reikalingi įrankiai

Į sodybą dažniausiai važiuojame tik tuomet, kai jau tikrai labai norisi pabėgti nuo miesto triukšmo ir pagaliau šiaip ne taip „atjungti“ mintis. Tačiau daugelis pamiršta tą faktą, kad namuose nereikia tvarkyti išsišakojusių krūmų, karpyti gyvatvorių ir organizuoti talkos. Tikėtina, kad šakų smulkintuvas automobilio bagažinėj irgi neguli. O jo tikrai gali prireikti. Tiems, kurie ką tik susivokė, kad laikas tvarkyti apleistą ir pamirštą sodybą, pateikiame pagrindines užduotis, kurias privalu atlikti iki tol, kol ateis toji išsvajota atostogų diena. Kitaip gali būti sudėtinga net svajoti apie tas smagias atostogas.

• Sutvarkykite veją. Nupjaukite ją. Jei žolė labai aukšta, pasinaudokite pirmiausia trimeriu. Tik po to vejapjove.

• Suformuokite gyvatvorę. Gali tekti pakarpyti ir šiek tiek pažaisti su forma, tačiau ji pridės estetikos ir Jūs jausitės geriau. Visas šakeles, kurios atliks galėsite naudoti vakariniam laužui užkurti arba kompostui ir apibarstyti aplink jaunus medelius, kad aplink juos neaugtų piktžolės. Čia irgi pagelbės šakų smulkintuvas, tad jeigu jo dar ir neturite – vertėtų įsigyti.

• Nuplaukite takus, lauko baldus, namo sienas ir laiptus. Bus maloniau ir akims, ir pėdoms. Čia jums pagelbės i aukšto slėgio plovykla. Aišku, būtų gerai, kad atkreiptumėte

• Sutvarkykite takus ir išskaptuokite visas piktžoles, kurios želia ir trukdo.

Galiausiai pasiruoškite sau vietą kur galėtumėte įsitaisyti tą šiltąjį savaitgalį su knyga ar kavos puodeliu. Galbūt teks praretinti sodo medžius – nušalusias obelis ar slyvas. Šiam tikslui turėkite pjūklą. Palikite kelmus, pasigaminkite iš jų stilingus stalus ar papildomas vietas, kur būtų galima laikyti gėlių vazonas. Kurkite kompozicijas, tačiau nepamirškite, kad darbas čia – ne vienkartinis. Graži ir tvarkinga sodyba reikalaus nemažai laiko.

Related posts