Atostogos: į pajūrį ar į sodybą?

Vos gegužės mėnuo peržengia į antrą pusę, didžioji dalis dirbančiųjų po truputį pradeda planuotis savo vasaros atostogas. Vieni ieško pigių skrydžių į užsienio kurortus, kiti – pigių nakvynės vietų Lietuvos pajūryje. Sodybos nuoma kaip atostogų variantas retam kuriam šauna į galvą. Tad šįkart nusprendėme palyginti kelis skirtingus atostogų variantus: pajūrį, sodybas ir užsienio kurortus.

Pajūris

Kelios laisvos dienos be visų darbų ir namų ruošos rūpesčių pajūryje – dažnas atostogų pasirinkimo variantas. Apie jį tik ir svajoja per ilgai namuose užsibuvusios šeimininkės, kurioms laikas, kada jį gali skirti sau, yra aukso vertės. Taigi, pajūris – minios žmonių, vėjas, kainos, gerokai viršijančios numatytus finansus ir galų gale, maži, kad ir mieli, tačiau ne visai saugūs nameliais. Sakoma, kad viską galima ištverti, kad tik būtų galima pamatyti jūrą. Tačiau norint kokybiško ir malonaus poilsio, pilnas turistų pajūris dažnai tampa ne pačia geriausia vieta, nebent puikiai žinoti vietą, kurioje žmonės – retas svečias. Kitu atveju, tai bus daugiau nuovargis nei poilsis.

Užsienis

Dar vienas variantas – kelionė į užsienį. Žinoma, jei galite sau leisti keliauti su visa šeima maždaug savaitei už Lietuvos ribų, toks variantas – nuostabus. Ypač, jei pavyksta susiveikti pigius bilietus, tuomet tai gali atsieiti ir pigiau nei mažos sodybos nuoma savaitei. Tuo pačiu gaunate galimybę pažinti svetimas kultūras, pamatyti platesnį pasaulį ir pasidžiaugti išvyka kažkur toliau nei iki pirmo pasitaikiusio ežero laisvesnį savaitgalį. Visgi, kelionės į užsienį taip pat reikalauja nemažai finansinių išlaidų. Jau Lietuvoje atrodo gana brangu, tačiau užsienyje viskas dažnai dar brangiau. Be to, reikia ir nakvynės vietos, o taip pat norisi skirti ir pramogoms laiko. be to, nemažai streso sukelia ir skrydžiai, persėdimai ir vėlavimai. Tad kartais atrodo, jog geriau likti namuose ir nieko neveikti negu stresuoti, kad niekur nespėjate ir lėktuvas vėluoja.

Sodyba

Sodybos nuoma domina tuos, kurie visą gyvenimą leido miesto spūstyse ir kamščiuose, kvėpavimo užterštu oru ir skųsdavosi visiems draugams, kad per greitosios ar gaisrinės sirenas negali ramiai išsimiegoti. Taip, šiuo atveju, sodyba – galimybė pabėgti nuo žmonių, nuo triukšmo ir nuo visų kasdienių varginančių automobilių kamščių. Be to, yra nemažai variantų, kai sodybą išsinuomoti galima ir jaukiuose pušynuose netoli pajūrio ar plačiųjų ežerų. Poilsis su šeima garantuotas, o be to, ir maistą galima gamintis pačiam, išvengiant baisinių, žagtelti verčiančių kainų kurortų prekybos centruose.

Aišku, kiekvienam rinktis verta pagal savo finansines ir laiko galimybes. Tačiau jei šią vasarą norite pailsėti, išvengti žmonių minių ir tiesiog leisti sau pajusti vidinę ramybę, geriau rinkti atokiau esančią sodybą vienam kitam savaitgaliui nei brautis į Neringą ar antra Palanga tapusią Nidą. Skaičiuokite ne tik pinigus ir laiką, bet ir savo kantrybę.

Related posts