Gyvūnų pervežimas. Kaip augintiniui suteikti mažiau streso?

Gyvūnai tampa mūsų šeimos nariais, todėl juos palikti išvykus ilgesniam laikui yra sunku. Augintiniai ne tik tampa neatskiriamais draugais, bet ir suteikia daug džiaugsmo. Natūralu, kad persikeliant gyventi kitur ar nusprendus ilgėliau pakeliauti – juos norisi pasiimti kartu. Tačiau ne paslaptis, kad gyvūnų kelionės lėktuvais sukelia jiems daug streso. Todėl kelionė būna nerimastinga ne tik mylimam augintiniui, bet ir šeimininkui. Norint to išvengti galima ieškoti kitų gyvūno pervežimo galimybių. Viena tokių – pervežimas mikroautobusu. Jei keliaujama ne itin toli, pavyzdžiui, į Didžiąją Britaniją. Tada, gyvūnai, kaip ir siuntos į Angliją, gali būti saugiai ir rūpestingai pergabenti labai greitai.

Kokie reikalavimai keliami pervežant gyvūnus?

Kaip ir visur, taip ir pervežant gyvūnus į Angliją reikia sutvarkyti dokumentus, turėti gyvūno pasą. Jis turi būti paskiepytas nuo pasiutligės ir kitų ligų. Turėti specialų veterinaro leidimą būti pervežtas į kitą šalį. Iš esmės galioja panašios normos, kaip ir norint perskraidinti gyvūnėlį. Tokios gyvosios siuntos į Angliją turi būti pilnai paruoštos ilgesnei kelionei be šeimininko. Čia prisideda ir psichologinis gyvūno paruošimo faktorius.

Kodėl lėktuvai ne visada gera idėja gyvūnų pergabenimui?

 Nors skrydžių bendrovės teigia, kad suteikia puikias sąlygas gyvūno pervežimui, tačiau ne visos sako tiesą. Paprasčiausias stresas būti nepažįstamoje aplinkoje, keičiantis oro slėgiams ir burzgiant lėktuvo motorams gali įvaryti gyvūnui baimės visam likusiam gyvenimui. Todėl kiti augintiniai po skrydžio suserga, neretai sustreikuoja jų organizmo apykaita.

Mikroautobusas – patogiau tiek pačiam šeimininkui, tiek ir gyvūnui

Kaip ir gabenamos siuntos į Angliją, taip ir gyvūnai yra atidžiai prižiūrimi. Kelionės metu jei yra pavalgydinami, pagirdomi. Taip pat stojama kelyje – gyvūnai išvedami į lauka pavaikštinėti, įkvėpti gryno oro. Todėl kelionė ne tik neprailgsta jūsų augintiniui, bet ir kelia mažiau streso. Nuolatinis kontaktas su žmogumi kelionės metu suteikia komfortą jausmą gyvūnui, todėl ramesni gali būti tiek šeimininkai, tiek ir augintiniai.

Žinoma, kaip bus pergabentas gyvūnas sprendžia tik šeimininkas. Vis dėlto prieš priimdami sprendimą apgalvokite visus faktorius, kurie gali atsiliepti jūsų mylimam augintiniui. Tegul būna laimingas ne tik šeimininkas, bet ir jūsų ištikimas augintinis.

Related posts