Ką reikėtų žinoti keliaujant autobusu?

Kelionės autobusu darosi vis populiaresnės – jos traukia ne tik plačiu maršrutų (tiek Lietuvoje, tiek tarptautinių) pasirinkimu, patraukliomis kainomis ir naujais, komfortiškais autobusais. Vis plačiau kalbama apie gamtos saugojimą, o, taipogi, neretai pasitaiko norinčių autobusą išsinuomoti ir keliauti su kompanija patys. Gali nutikti įvairių dalykų – tekti keisti maršrutą, gali būti reikalingas ir autobusų remontas. Tad ką svarbu žinoti, kelionėms pasirinkus šią transporto priemonę?

 

Keliaujant pasitaiko visko

 

Pasirinkus kelionę autobusu, jums nereikės jaudintis dėl bagažo, o jei keliaujate su vairuotoju – jis net gali padėti susiplanuoti maršrutą. Svarbu paminėti, kad kelyje kartais atsitinka visko. Jei tenka keisti maršrutą – nepanikuokite. Greičiausiai keliaudami autobusu tikrai nebūsite vieni, o kelios galvos geriau nei viena. Pergalvokite, kuriuo keliu būtų geriausia važiuoti, kad pasiektumėte vietą per optimalų laiką. Jei nepavyksta, pasiieškokite lankytinų objektų aplinkui ar rinkitės apylanką, jei važiuojate iš miesto į miestą.

 

Ką daryti, jei autobusas sugedo?

 

Jei jūsų kelionės maršrutas – ilgas, nepamirškite, kad kelyje gali įvykti nemalonių staigmenų. Žinoma, gedimai gali būti labai nedideli teoriškai, tačiau praktiškai jums jie gali sukelti daug nepatogumų. Autobusų remontas gali būti reikalingas ir sugedus valytuvams ar oro kondicionieriui – karštomis dienomis ar esant nepalankioms oro sąlygoms tai gali pridaryti labai daug nepatogumų. Jei prieš kelionę įtariate, kad kažkas ne taip – nedvejokite ir kreipkitės į servisą, kur profesionalai pasirūpins jūsų transporto priemone.

 

Planuokite, išvengsite nemalonių staigmenų

 

Kaip ir ruošiantis kiekvienai kelionei, pasirinkus autobusą kaip transporto priemonę yra ne mažiau svarbu planuoti. Tai liečia ir maršruto pasirinkimą, ir bagažą, ir finansus. Pagalvokite, ką norite pamatyti, pasiplanuokite, kiek apytiksliai pinigų ketinate išleisti. Taip išvengsite spontaniškų pirkinių bei sutaupysite lėšų.

 

Taigi, ruošiantis keliauti, ypač tolimais maršrutais, svarbu atkreipti dėmesį į pagrindinius dalykus: maršrutą, finansus ir, svarbiausia, transporto priemonės kokybę ir būklę, mat autobusų remontas prieš kelionę gali sugadinti nuotaiką. Keliaudami autobusu su vairuotoju galite būti ramūs, kad transporto priemonė bus saugi ir tvarkinga, o jūsų kelionės patirtis puiki – galėsite atsipalaiduoti ir mėgautis savo atostogomis taip dar ir tausodami gamtą. Laikas tikrai neprailgs.

Related posts