Ką reikia žinoti apie kuro sistemą?

Be kuro sistemos neveiktų nei viena transporto priemonė, o tarp jų ir automobilis. Tiek ji, tiek kuro kokybė lemia, kokia bus automobilio galia ir variklio tvarkingumas. Žinoma ir tai, kad dyzeliniai ir benzininiai varikliai veikia skirtingai. Tiesioginio kuro įpurškimo principu veikianti sistema turi svarbų niuansą: svarbu, kad ertmėje būtų ne tik kuras, tačiau ir tam tikras oro kiekis. Kuro siurblys ir kitos dalys – neatsiejamos nuo automobilio veikimo. Pažvelkime plačiau.

 

Sistemos dalys

 

Taigi, kuro sistemą sudaro keletas pagrindinių dalių: tai kuro bakas, apsauginis vožtuvas, purkštukai, filtras, kuro pompa (siurblys) ir filtras. Dėl vienos ar daugiau šių dalių neveikimo susidaro pagrindiniai ir rimti kuro sistemos gedimai. Tai gali būti nusidėvėjimas, nekokybiškas kuras, sumaišyta alyva su kuru.

 

Pirmuoju atveju ilgas naudojimas pažeidžia kuro filtrą, siurblį ir purkštukus. Kitas gedimas nutinka tada, kai į variklį yra pilamas nekokybiškas kuras. Kadangi filtras nespėja jo valyti, taip sugenda kuro siurblys ir užsikemša kuro bakas, vamzdeliai. Ne paslaptis, kad variklio remontas gali kainuoti daugiau nei pati transporto priemonė.

 

Paskutinis gedimas susijęs su siurblio riebokšliais ir jų pradėjimu leisti kurą. Dėl šios priežasties alyva nebesutepa variklio dalių.

 

Kaip prižiūrėti sistemą?

 

Keletas paprastų žingsnių gali padėti užtikrinti kuro sistemą veikiančią ir geros stadijos. Visų pirma, pilkite kokybišką, patikimą kura į savo variklį. Jis negadins variklio ir užtikrins sklandų jo darbą. Kitas dalykas – reguliariai keiskite kuro filtrą. Kai jis nepakeičiamas, rizikuojama užteršti kuro padavimo sistemą, o tai paveikia visą darbą.

 

Reguliariai prižiūrėtas kuro siurblys ir kitos sistemos apsaugos nuo netikėtų išlaidų. Jeigu mylite savo mašiną, tuomet neleiskite jai pasiduoti anksčiau laiko – tam kelią užkirs reguliarūs vizitai pas auto serviso mechaniką ir apžiūros. Negalima pamiršti ir saugumo faktoriaus: tik tvarkinga mašina yra saugi ilgoms kelionėms.

 

Pastebėję bet kokius gedimus, iškart kreipkitės į automobilių remonto specialistus.

Related posts