Ką verta aplankyti Norvegijoje?

Skandinavijos šalys žavi ne tik aukštu pragyvenimo lygiu, nuostabia gamta bei įdomiais žmonėmis, tačiau taipogi yra patraukli kryptis kelionėms ir net gyvenimui. Dažnai kyla klausimas – ką gražaus ten galime pamatyti? Ar norint ilgesnį laiką praleisti Norvegijoje yra reikalingi norvegų kalbos kursai? Daugiau apie tai žiūrėkite Skrivanek.lt svetainėje. Pabandysime trumpai apžvelgti populiariausias kelionių į Norvegiją kryptis bei atsakyti į pagrindinius prieš išvykstant kylančius klausimus.

Ką verta aplankyti?

 

  • Trolio liežuvis. Tai virš prarajos pakibusi vieta (maždaug 350 metrų aukštyje), kurią pasiekti nėra itin paprasta – o ir pasiekus užlipti ant uolos krašto išdrįsta ne kiekvienas. Norint pasiekti Trolio liežuvį turite keliauti į Hordalando regioną pietvakarių Norvegijoje. Ši įspūdinga uuola pasiekiama iš Odda miestelio –  vasarą į kalną kylama funikulieriumi, o po to 3-4 valandas reikia eiti kalnų takeliu. Čia, bendraujant su vietiniais, tikrai pravers norvegų kalbos kursai – įgausite autentiškos patirties (dėl kursų žiūrėkite Skrivanek.lt);

 

  • Kjerago akmuo. Tai lyg didžiulis akmuo, įstrigęs tarp dviejų statmenų uolų. Atrodo iš tiesų įspūdingai – ši vieta įsikūrusi netoli Stavangerio. Svarbu paminėti, kad kelionė į 1000 metrų aukštyje esančią vietą reikalauja didelio entuziazmo ir pasirengimo;

 

  • Šiaurės pašvaistė. Bene gražiausias reginys, matomas Skandinavijoje yra šiaurės pašvaistė. Ją pamatyti galite tokiuose Norvegijos miestuose kaip Tromsė ir Nordkapas. Galime užtikrinti, kad šis reginys įstrigs į atmintį visam gyvenimui.

 

Ne mažiau gražūs – ir didieji miestai

Nepamirškite aplankyti ir sostinės Oslo – jei siekiate autentiškos patirties, pasimokykite bent jau norvegų kalbos pagrindų – jums padės norvegų kalbos kursai, apie kuriuos daugiau informacijos galite rasti Skrivanek.lt svetainėje. Nors Norvegija garsėja įspūdinga gamta, didieji miestai jai taipogi nenusileidžia.

 

Ką svarbu žinoti?

 

Kaip ir kiekvienoje kelionėje, labai svarbu žinoti, ką norite pamatyti, planuotis maršrutus ir finansus, nepamiršti dokumentų. Norvegija gan brangi šalis, tad turėkite tai omenyje prieš rinkdamiesi viešbutį ar kitą apgyvendinimo vietą. Verta iš anksto susiplanuoti tiek finansus, tiek kelionės tikslus.

 

Taigi, Norvegija iš tiesų graži šalis, garsėjanti tiek savo miestais ir autentiška kultūra, tiek gamta. Tam, kad kelionė būtų nepamirštama ir maloni, nepamirškite protingai jos susiplanuoti iš anksto.

Related posts