Kad automobilis nesugestų vidury atostogų

Planuodami keliones visada susidarome reikalingiausių daiktų ir būtiniausių darbų sąrašus. Juk taip svarbi išvažiuojant į puse metų planuotas atostogas nepamiršti skrybėlės, kremo nuo saulės ir papildomos poros rankšluosčių su glaudėmis. Deja, mažiausiai dėmesio skiriame automobiliui (išskyrus tais atvejais, kai bandome gražiai sueiliuoti visą turimą turtą). Tačiau tolimesnėms atostogų kelionėms svarbiausia yra paruošti būtent jį – kitu atveju gali būti labai liūdna. Tad kaip jį paruošti ir kokius darbus būtina atlikti, kad atostogoms suplanuoto biudžeto nepragrobtų reikalingos auto detalės?

1. Patikrinkite akumuliatorių

Akumuliatorius veikti turėtų nepriekaištingai, tad jei artimiausiu metu planuojate tolimą kelionę, kuriam laikui galite pamiršti garsiai grojančią muziką iš automobilio grotuvo įsitaisius piknikui sodo kieme. Pataupykite jį, o taip pat – neleiskite jam sušlapti ir nepamirškite papildyti distiliuotu vandeniu.

2. Savaitę laiko stebėkite kuro sąnaudas

Per maždaug tiek laiko galėsite tinkamai įvertinti, kaip veikia Jūsų automobilis. Vis dėlto, ilgesnėse kelionėse kuro sąnaudos stabilizuojasi (priklausomai nuo kelio ypatybių), tačiau prieš kelionę dar kartą intensyviau stebėti kaip automobilis vartoja kursą tikrai vertėtų. Juk tikrai nesinori, kad prieš kelionės tokios auto detalės kaip kuro siurblys pareikalautų netikėto keitimo?

3. Pakeiskite tepalus

Tepalų keitimas taip pat svarbus, ypač jeigu tai darėte jau seniai. Tepalus reikėtų keisti kartą per metus, tad priklausomai nuo planuojamos kelionės sezono laikotarpio, patikrinkite, ar tikrai nereikia pakeisti tepalų. Tuo pačiu papildykite skysčius (plovimo, kondicionavimo). Menkas malonumas važiuoti į ilgą kelionę automobiliu, kuriame neveikia kondicionavimo sistema.

4. Įsiklausykite į garsus

Keisti garsai gali išryškėti ir kelionės metu, tad gal geriau pabandykite juos išgirsti anksčiau. Aišku, jeigu neišgirsite jokių – nuostabios naujienos, tačiau kitais atvejais viskas gali baigtis daug liūdniau. Pavyzdžiui, tokios auto detalės kaip stabdžių kaladėlės, gal ir nekainuoja labai daug, bet jų keitimas džiaugsmingų emocijų tikrai nekelia.

5. Nuvarykite automobilį pas automechaniką

Prieš kelionę dar taip pat rekomenduotume nuvaryti automobilį parodyti specialistui – šis įvertins jo būklę, nustatys rizikas ir (labai norisi tikėtis) palinkės Jums gero kelio. O jei ne – tada jo palinkės tuomet, kai paruoš automobilį ir sutvarkys problemą.

Pasiruoškite atostogoms atsakingai – ne tik kraudamiesi daiktus, bet ir paruošdami kelionei automobilį. Viskas bus gerai – svarbiausia yra atsakingas požiūris. Tegul kelionės būna paliekančios įspūdžius, o ne ašaras akyse dėl sugedusio automobilio.

Related posts