Kad pykinimas neužgožtų kelionės įspūdžių

Vasariški orai skatina keliauti, o vienas populiariausių kelionių būdų – kelionės autobusu. Išsinuomojus autobusą iš autobusai.lt galite pamiršti vairavimo rūpesčius ir atsipalaiduoti, tačiau dažnai kyla nenumatytų problemų, keliančių diskomforto jausmą, kurių viena gali tapti ir pykinimas.

Pykinimo priežastys

Sėdint transporto priemonėje mūsų kūnas nejuda ir smegenims siunčiamas signalas, kad esame ramybės būsenoje, tačiau akys už lango mato judėjimą: pravažiuojamus medžius, pastatus, kitus automobilius. Smegenų fiksuojamas ir automobilio stabdymas, greičių kaita, siūbavimas. Visi šie skirtingi signalai smegenyse sukelia sumaištį ir taip kylą pykinimas. Taip pat pykinimą sukelti gali ir išmetamųjų dujų ar kitas neįprastas, nemalonus kvapas.

Kaip to išvengti?

Keliaujant autobusu, dažniausias siūlymas skundžiantis pykinimu – atsisėsti priekinėje sėdynėje. Tai labai patogu dviaukščiuose autobusai.lt nuomojamuose autobusuose. Atsisėdus priekyje patariama sutelkti dėmesį į horizontą. Nederėtų žvalgytis pro šoninius autobuso langus, skaityti, nepiešti ir nerašyti. Nereikėtų ir užsimerkti, nes tokiu atveju pykinimas sustiprėja.

Pykinimui įtakos turi ir vingiuoti, duobėti keliai, todėl, planuojant kelionę, reikėtų gerai apsvarstyti kelionės maršrutą ir, jei įmanoma, jį koreguoti vengiant kamščių ar kitų kelionės kliūčių, nes rami kelionę – be galo svarbi negaluojančiam asmeniui. Kelionės metu, atsižvelgiant į jos ilgį, rekomenduojama kelis kartus sustoti pailsėti. Jei naudojatės autobusai.lt paslaugomis, tai prieš kelionę suderinkite su vairuotoju.

Mityba

Dažnas žmogus, siekdamas išvengti pykinimo, prieš kelionę renkasi nevalgyti, tačiau tai – neteisingas problemos sprendimas. Taip, prieš kelionę nederėtų valgyti sunkaus, riebaus maisto, vengti gazuotų, saldžių gėrimų. Tam labiau tinkami lengvai virškinami užkandžiai, pavyzdžiui, vaisiai, daržovės ir vanduo.

Norėdami padėti negaluojančiam žmogui, galime pasiūlyti jam produktų, savo sudėtyje turinčių imbiero (arbatos, saldainių), kuris palengvina ligos simptomus. Pabrėžtina tai, kad čiulpiamus saldainius (mėtinius, citrininius, imbierinius), reikėtų valgyti tik tuomet, kai pradedama negaluoti. Taip pat pagelbėti gali ir mėtinė kramtomoji guma.

Kiti būdai pykinimui nugalėti

Kelionės metu negaluojančiam asmeniui pagelbėtų oro kondicionavimo sistema autobuse, būtent tokius autobusus galite išsinuomoti ir autobusai.lt. Kovai su pykinimu rekomenduojama ir kitokių būdų, pavyzdžiui, vengti sėdėti prie lango, per kurį šviečia saulė, atsigulti ant nugaros, jei tam yra vietos. Galiausiai, kiekvienas žmogus yra skirtingas ir skirtingai reaguoja į tam tikrus veiksnius, todėl stebėkite savo organizmo reakcijas ir atraskite labiausiai veikiančius būdus patys.

Related posts