Kaip vežtis dviratį į kelionę?

Vykstant į tolimas keliones, norisi patogiai pamatyti daug vaizdų. Ne visuomet tai galima padaryti pėsčiomis – greitai pavargstama, skauda kojas, o ir viešasis transportas ne visuomet yra pigus. Kai kurie keliautojai pasirenka geriau miestą pamatyti mėgstama transporto priemone – dviračiu. Tačiau kaip jį transportuoti į kitą šalį?

Lengvai transportuojami dviračiai

Kai kurie dviračiai yra iš karto kuriami su lengvo transportavimo intencija. To pavyzdys gali būti sulankstomas dviratis. Šių dviračių būna kelios rūšys, kurios skiriasi savo dalių išmontavimu, tai yra, jų transportavimu. Pavyzdžiui, kelionei į darbą pritaikyti sulankstomi dviračiai dažniausiai tiesiog gali būti perlenkiami per pusę, kad asmuo galėtų jį užsimesti ant peties ir įlipti į autobusą ar troleibusą per daug netrukdant kitų keleivių.

Tačiau tai nėra vienintelis pasirinkimas: tam tikri sulankstomi dviračiai yra tokie kompaktiški, kad jie gali tilpti net į rankinį bagažą. Tai pravartu asmenims, kurie daug keliauja po Europą ir nori tai padaryti kuo patogiau. Jei vykstate į kelionę automobiliu, tuomet toks dviratis taip pat užims itin mažai vietos.

Dviračių laikikliai

Kitas variantas, kaip jūsų dviratis gali būti pervežamas, yra pasirūpinus specialiais dviračių laikikliais. Jie gali būti montuojami tiek ant stogo, tiek ant bagažinės. Pasitarėme su Bikko.lt, kada reikėtų kurį rinktis?

  • Jei jūsų automobilis jau su aukštu stogu, geriau jo nedidinti su ant stogo pritaisomais laikikliais. Tai ne tik atrodys griozdiškai, bet ir padidins automobilio patiriamą vėjo pasipriešinimą, gali būti sunku pravažiuoti pro žemus tiltus.
  • Jei ketinate įsigyti ant bagažinės pritaisomus laikiklius, tuomet pasitikrinkite, ar jie neuždengia galinių automobilio numerių: jie turi būti visą laiką matomi.
  • Dauguma dviračių laikiklių turi nurodytus automobilius, kuriems jie tinka, todėl prieš pirkdami būtinai tai pasitikrinkite.
  • Jei jūsų dviratis yra labai didelis (pavyzdžiui, 29er), tuomet geriau rinktis bagažinės laikiklius nei stogo.
  • Patikrinkite, ar ant jūsų automobilio gali būti pritaisomi laikikliai: kai kuriems automobiliams tinka tik „padėkliniai“ ar stogo laikikliai.
  • Dar vienas galimas laikiklis tvirtinamas prie atsarginės padangos.

Rinkdamiesi laikiklį visuomet pirma atsižvelkite į savo automobilį ir tik tuomet į turimą dviratį. Juk nenorite nusipirkti laikiklio tinkančio dviračiui, tačiau neuždedamo ant automobilio.

Jei jums patinka jūsų dviratis, mėgstate juo keliauti, tuomet tikrai rasite būdą, kaip jį pasiimti į kelionę. Nenorite skirtis su savo dviračiu? Įsigykite laikiklius. Galite keliauti ir kitu dviračiu? Tuomet pagelbės sulankstomi dviračiai.

Related posts