KELIONIŲ DRAUDIMO RŪŠYS

Kelionės draudimas yra vienas svarbiausių dalykų, kurį turėtumėte įsigyti planuodami savo atostogas. Kelionių draudimą verta įsigyti, nes jis Jums užtikrins nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kai susirgsite atostogų metu, taip pat gali kompensuoti patirtus nuostolius, jei būtų atšauktas Jūsų skrydis, ar jei kelionės metu būtų pavogtas Jūsų lagaminas. Šiais laikais kelionės draudimas internetu yra lengvai užsakomas, tačiau reikia tiksliai žinoti, kokios rūšies draudimo Jums reikia ir nuo kokių rizikų norite draustis.

 

Rūšys

 

Draudimo įmonės dažniausiai siūlo kelias pagrindines kelionių draudimo rūšis, tačiau atkreipkite dėmesį, kad jų gali būti gerokai daugiau. Todėl esant ypatingiems poreikiams, rekomenduojama kreiptis į Jūsų draudimo įmonės vadybininką, kuris Jus galės pakonsultuoti, dėl galimybės apsidrausti nuo Jums svarbių rizikų.

Pagrindinės kelionių draudimo rūšys:

  • Kelionės atšaukimo ir (ar) nutraukimo draudimas. Faktas, kad atšaukti ar nutraukti bet kurią iš anksto apmokėtą kelionę yra brangu. Tačiau užsakytas kelionės draudimas internetu už sąlyginai mažą kainą, Jums padės sumažinti šių pinigų praradimo riziką, jei atsitiktų kažkas nenumatyto. Draudimo įmonė šiuo atveju padengia iš anksto apmokėtas išlaidas, tokias kaip Jūsų skrydžio išlaidos, negrąžinamos viešbučio rezervacijos.
  • Sveikatos draudimas. Jei kelionės metu susirgote ar susižeidėte, šis draudimas padengs būtinąsias gydymo išlaidas. Į šio draudimo planą dažniausiai yra įtraukiama medicininės evakuacijos, repatriacijos (paciento pervežimas į artimiausią ligoninę, paciento skraidinimas namo) išlaidų padengimas. Svarbu paminėti, kad didžioji dalis draudimo įmonių bendru sveikatos draudimu nedraudžia, jei asmuo kelionės metu planuoja užsiimti rizikinga veikla, tokia kaip nardymas, alpinizmas, parašiutizmas ir kita.
  • Bagažo draudimas. Šis užsakytas kelionės draudimas internetu, Jums garantuos, kad pametus, sugadinus ar vėluojant pristatyti Jūsų bagažą, Jums bus kompensuotos Jūsų patirtos išlaidos, padaryta žala.

 

Kaina

 

Kelionės draudimo kaina priklauso ne tik nuo draudžiamų rizikų, tačiau ir nuo šių veiksnių:

  • Kelionės trukmė. Kuo ilgesnė kelionė, tuo didesnė bus ir draudimo poliso kaina;
  • Kelionės šalis. Taip jau yra, kad vienos šalys yra kur kas saugesnės nei kitos.
  • Draudimo kompensuojama suma ir apimtis. Nuo kuo daugiau rizikų draudžiamasi, tuo daugiau toks kelionės draudimas kainuos.
  • Draudžiamo asmens amžius. Kuo vyresni esate, tuo didesnė tikimybė, kad kaina už kelionės draudimą bus didesnė.

Related posts