Kodėl atostogas reikia planuoti iš anksto?

Kai už lango po truputį bando rodytis pavasaris ir vis dažniau išlenda saulė, galvon pradeda lįsti mintys apie vasaros atostogas. Tačiau pulti ieškoti bilietų į svečias šalis niekas neskuba. Pirmiausia apžvelgia kelionių tendencijas, populiariausias šalis, bando nuspręsti, kokią kryptį pasirinkti, su kokia kompanija keliauti. Juk pati vasara atrodo dar gana toli, tai kam gi skubėti? Ir visgi, planuoti verta iš anksto. Pateikiame priežastis, kodėl.

5 priežastys, kodėl keliones vertėtų pradėti planuoti kuo anksčiau

1. Nes gera kelionė prasideda dar neiškėlus kojos iš namų.
Nors atrodo, kad smagiausia kelionės dalis spontaniškumas ir netikėtumai, tai, ką žmonės vadina gera ir pavykusia kelione, prasideda dar esant namuose. Nes pirmiausia gera kelionė – tai idėja. O ją sugalvoti yra daug sunkiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pradėkite apie tai galvoti iki planuojamų atostogų likus bent jau dviem mėnesiams.

2. Lengviau rasti pigius lėktuvų bilietus.
Dar viena priežastis, kodėl verta kuo anksčiau pradėti planuoti atostogas, tai galimybė rasti daugiau pigių skrydžių. Geriausia – stebėti kintančias bilietų kainas ir sekti, kada jos kris ir pasieks mažiausios kainos ribą. Štai, pavyzdžiui, pigūs skrydžiai su „Avia“ iš Kauno ar Vilniaus randami daug lengviau, nes jų svetainėje galima rasti itin patogų numatomų kainų tendencijų kalendorių. Juk geriau išleisti daugiau kelionėje nei suploti didžiąją dalį atostogoms taupytos sumos vien bilietams, ar ne?

3. Lengviau rasti laisvą kambarį viešbutyje.
Net ir nekeliaujantis žmogus žino, kad vasara yra tas metas, kai užlūžta lėktuvų bilietų sistemos, o oro uostuose pats didžiausias sambrūzdis. Šiltasis sezonas kitaip dar žinomas kaip kelionių ir atostogų piko metas. Rasti laisvą kambarį šeimai ar dviem žmonėms net ir pigiausiame viešbutyje gali būti labai sudėtinga, jei šį darbą paliksite paskutinei minutei. Kelionė kels mažiau streso, žinant, kad kambarys jau užsakytas, o po ilgo skrydžius galėsite kristi į minkštą lovą ir pailsėti. Ir jei vis dar kyla klausimas, kodėl pigūs skrydžiai su „Avia“ iš Kauno ir kitų Lietuvos miestų yra tokie populiarūs, pridėti verta tai, kad šioje svetainėje nesunku kartu ne tik užsisakyti bilietus bei užsirezervuoti viešbučio kambarį, bet kartu ir išsinuomoti automobilį.

4. Užtektinai laiko apgalvoti kiekvienai detalei.
Jei manote, kad kuo ilgiau planuosite kelionė, tuo daugiau patirsite streso, tai pabandykite pagalvoti apie tai iš naujo ir pakeisti požiūrį. Kai iki planuojamų atostogų dar pakankamai laiko, jo užtenka net ir mažiausioms smulkmenoms. O kai apgalvojamos tokios smulkmenos, kaip tinkamo lagamino dydis, kelionės draudimas bei atostogų planas ir maršrutas, streso patiriama daug mažiau.

5. Motyvuoja jaudinantis laukimas.
Galų gale, suplanuota kelionė kelia malonų susijaudinimą, o vis labiau artėjančios kelionės laukimas gali versti pilve skraidyti drugelius. Kitais žodžiais tariant – planuojant keliones iš anksto, jų laukimas kelia ne stresą, o aktyvuoja laimės hormonus. Juk visi nori būti laimingi, ar ne? Tad planuokite anksčiau, patirkite mažiau įtampos ir streso ir mėgaukitės puikiai suplanuotomis atostogomis.

Related posts