Kokybiško poilsio receptas – daugiau laiko sau čia ir dabar

Labai daug žmonių savo atostogų dienas tiesiog kaupia, laukdami to momento, kai galės išnaudoti galimą maksimalų dienų skaičių. Kartais tai savaitė, kartais dvi, tačiau dažnai nutinka taip, kad pasirinkto laisvų dienų skaičiaus vis tiek būna maža. Psichologų teigimu, didžiausia problema – nesugebėjimas tinkamai atsipalaiduoti. Kokybiškos atostogos turėtų padėti atpalaiduoti ne tik mintis nuo darbų, bet ir kūną nuo įtampos. Vienas iš variantų – SPA. Tačiau apie viską nuo pradžių.

Baimės dėl didelio darbų krūvio

Atrodo, visiems aišku, kad nuolatinė įtampa, patiriamas stresas ir nekokybiškas miegas mažina žmogaus produktyvumą, tačiau daugelis dėl tokių priežasčių atostogų imti neplanuoja. Maždaug 37 proc. žmonių vengia imti atostogas, jas taupo, nes bijo, kad per tą laiką, kol jų nebus, prisikaups pernelyg didelis kiekis darbų. Tiesa, darbų kiekiai nemažėja, tačiau juos visus padaryti bus gerokai sunkiau, jeigu nebus kokybiško poilsio. Kartais užtenka kelių dienų, kad į viską būtų galima pažvelgti šviesesnėmis akimis.

Kokybiškas poilsis čia pat – Palangoje

Vienas iš variantų niekaip nesugebantiems pabėgti nuo įtampos valdomos rutinos ir streso – poilsis Palangoje SPA. Kitaip tariant, labai toli išvažiuoti tam, kad būtų galima nors šiek tiek atpalaiduoti visą kūną ir smegenis, tikrai nebūtina. Kokybiškas poilsis pirmiausia remiasi ne į tolimas keliones, o į tai, kaip išnaudojamas turimas laisvas laikas. Tolimos kelionės dažnai neapsieina be streso, tad jų metu pailsėti kokybiškai gali būti tikrai labai sudėtinga. Todėl geriausia ieškoti sprendimų kur nors artimoje aplinkoje.

Palanga – lietuvių mėgstamas ir ypatingai vertinamas kurortas, kuriame gausu persipina pramogų gausa ir grynu oru ir galimybe pailsėti nuo šurmulio. Šalia pušynai, ošianti jūra, smėlio kopos, grynas, deguonimi prisotintas oras. Specialistų teigimu vien šie aspektai yra labai reikšmingi nuolat įsitempusiam ir pavargusiam žmogaus organizmui.

Poilsis Palangoje, SPA – vienas iš optimaliausių variantų, norintiems atpalaiduoti įsitempusius pečius ir atsikratyti nuolat lydinčių neigiamų minčių. Kūnas pailsės masažo pagalba, o mintys – įkvėpus gaivių pušyno kvapų. Anot specialistų, grynas pajūrio oras padeda išvalyti neigiamas emocijas, atsikratyti įtampos, vidinių baimių ir kuriamų barjerų, kurie neleidžia tobulėti.

Aplinką pakeisti naudinga

Dvi dienos namuose nelygu dviem dienoms praleistoms kurorte be išmaniųjų technologijų, kompiuterių, socialinių tinklų ir nuolatinių priminimų apie nepadarytus darbus. Dėl šios priežasties specialistai rekomenduoja atostogų metu kuo daugiau savęs sutelkti į čia ir dabar. Negalvojant apie tai kas laukia, nes tai dar neatėjo ir pamirštant tai, kas buvo, nes tai jau praėjo. SPA procedūrų pagalba tai padaryti daug lengviau. Kokybiškas poilsis nelygus didesniam dienų skaičiui. Labai svarbu daugiau laiko skirti sau, kokybiškam miegui ir aplinkos pakeitimui.

Tad jei niekaip nesugalvojate ką daryti, kad pirmadienis nebūtų toks sunkus, pradėkite savo poilsį planuoti kitaip. Poilsis Palangoje, SPA vonioje, vertesnis daug daugiau nei įprastas pasivažinėjimas dviračiu kažkur netoli namų.

Related posts