Personalo gerovei – kokybiškas poilsis

Kaip atrodo jūsų darbuotojai? Linksmi, nusiteikę kalnus nuversti, kupini idėjų ar taip, lyg kalnus būtų ką tik nuvertę: išsekę, nelaimingi, apatiški? Jei prie tiesos artimesnis antras variantas, teks imtis pokyčių. Vien atidus personalo dokumentų valdymas, pozityvus požiūris į mamadienius ir tėvadienius stebuklo nepadarys – nors tai neabejotinai svarbu.

 

Kas yra geras poilsis?

 

Tai atrodo kaip primityvus klausimas. Tačiau bebandant į jį atsakyti daugeliui tenka pripažinti, kad pagalvoti tikrai yra apie ką. Bendra išvada – kad poilsio kokybė priklauso nuo galybės veiksnių, ir labai dažnai tie veiksniai būna individualūs. Tačiau tai nereiškia, kad kokybiškas pailsėti visam kolektyvui, net ir dideliam – neįmanoma. Viskas priklauso nuo požiūrio ir galimybių.

 

Vieni geriausiai pailsi tuomet, kai tiesiog tingiai gulinėja prie ežero, kaitinasi saulėje, leidžiasi į ilgus pasivaikščiojimus ar tiesiog žiūri dėmesio verta filmą. Kiti nori ilsėtis aktyviau – dalyvauti žygiuose, keliauti į kalnus, sportuoti ir panašiai. Suderinti skirtingus poreikius nėra labai sunku, tereikia į uos įsigilinti, paieškoti kompromiso ar tiesiog pasirūpinti skirtingomis galimybėmis.

 

Kaip viską suorganizuoti?

 

Jei jūsų įmonėje įdiegtas sisteminis dokumentų valdymas, viskas labai paprasta, nes komunikuoti per jį lengva. Tokiu atveju tiesiog surenkite vieną ar kelias diskusijas, kuriose nuspręsite, kur, kada ir keliese keliauti. Galite siūlyti SPA procedūras, krepšinio varžybas (ar jų stebėjimą), kelionę į užsienį (kad ir netolimą, savaitgaliui), kino vakarus, gastronomijos kursus ir taip toliau. Tinka viskas, kas atitinka personalo pomėgius, finansines jūsų galimybes ir verslo kryptį.

 

Apsisprendę dėl veiklos ir datos užpildykite ir viešai paplatinkite sąrašą, kas dalyvaus išvykoje ir ko prireiks. Paskirkite užduotis – kas pasirūpins transportu, kas – nakvyne, kas – maitinimu. Svarbu ir apgalvoti bendras veiklas. Tokią užduotį taip pat galite paskirti kuriam nors komandos nariui.

 

Dokumentų valdymo sistemos – patikima pagalba

 

Sisteminis dokumentų valdymas praverčia ne tik rengiant diskusijas. Sistemą galite išnaudoti visapusiam pasiruošimui: nuo idėjos, kur ir kaip ilsėsitės, kūrimo iki įgyvendinimo – kontaktų saugojimo, susisiekimo su reikiamais poilsio vietų atstovais, organizatoriais.

 

Patogu tai, kad visa informacija gali būti patogiai platinama, o vėliau – ir išsaugoma kitam kartui. Be to, per sistemą galite deleguoti darbus ir stebėti jų įgyvendinimą, gauti priminimus apie terminus. Taigi, jei tokios sistemos neturite, investuoti į ją tikrai verta – sprendimas pravers ir tiesiog didinant produktyvumą, ir rūpinantis darbuotojų gerove.

 

Related posts