Trumpa atmintinė planuojantiems kelionę

Jau nenustygstate vietoje, nes vos už savaitės laukia išsvajotasis atostogų skrydis? Jei keliaujate ne pirmą kartą, tikriausiai puikiai žinote, kaip svarbu tinkamai tam poilsiui pasiruošti. Dėmesio verti visi kelionės niuansai – ir keleivių vežimas į oro uostus, ir tinkamai parinkti drabužiai, ir nakvynės rezervacija. Tam, kad viskas būtų paprasčiau, pateikiame trumpą atmintinę, ko reikėtų nepamiršti.

  1. Pasidomėti orų prognoze

Kad ir kur keliautumėte, netikėtumų gali pasitaikyti visur. Tam, kad jiems tinkamai pasiruoštumėte, reguliariai tikrinkite orų prognozę. Ją pageidautina pasitikrinti ir dieną prieš skrydį – dar spėsite pakeisti lagamino turinį. Domėkitės konkrečiais miestais, kuriuose lankysitės – spėjimai šalies mastu gali būti pernelyg abstraktūs. Priklausomai nuo numatomų orų, užpildykite lagaminus šiltais ar karščiui pritaikytais drabužiais, nuo saulės spindulių poveikio saugančiomis priemonėmis, lietpalčiu, atitinkama avalyne ir panašiai.

  1. Susiplanuoti viešnagę

Nepriklausomai nuo to, kur planuojate būti, bent nakčiai užsirezervuokite viešbutį ar išsinuomokite apartamentus. Kitu atveju galite likti gatvėje – ypatingai, jei atskrisite vėlai naktį ar keliausite į mažą miestelį. Net jei vietoje rasite nakvynės vietą, ji gali būti tiesiog per brangi.

Žinant, kur ir kiek laiko bus praleidžiama, turėtų būti užsakomas ir keleivių vežimas į oro uostus. Tai ypač svarbu, jei keliausite ne vieni, o su bendradarbiais ar draugais. Užsakydami paslaugą, nurodykite tikslų skrydžių laiką ir sutarkite dėl įlaipinimo vietos – taip pasirūpinti punktualumu bus paprasčiau.

  1. Apgalvoti veiklas

Kelionės be pramogų – ne kelionės. Apgalvokite, kur ir kaip praleisite laisvą laiką. Galbūt tysosite prie jūros, o gal leisitės į pažintis su architektūriniu, meno, istoriniu palikimu skirtinguose miestuose? Numatykite, kaip ten nusigausite. Jei viešasis transportas nėra labai patikimas, pagalvokite apie taksi ar tiesiog autobusų, mikroautobusų nuomą.

  1. Numatyti su maistu susijusius niuansus

Svarbu apgalvoti ne tik ką valgysite paties skrydžio metu. Pasidomėkite, kuo ypatinga vietos virtuvė, ką paragauti siūlo patys vietiniai ar kiti keliautojai. Taip pat verta apgalvoti, kur galėtumėte užsukti – gal ten esama populiarių restoranų, o gal – turgų?

Vieni mėgsta keliauti gana spontaniškai, leisdamiesi į nuotykius, kiti – atvirkščiai, mėgsta visokeriopą ramybę, tikslumą. Bet kuriuo atveju naudinga numatyti bent pačius pamatinius dalykus. Laiku užsakytas keleivių vežimas į oro uostus, dokumentų patikra, kryptį atitinkantis lagamino turinys – tai, kas leis jaustis saugiai, žinoti, kad kelionė nebus nukelta ar nesmagi dėl žioplos klaidos.

 

Related posts