Važiuojate į kelionę – o kaip automobilio akumuliatorius?

Akumuliatoriumi regis susirūpinama tik tada, kai jis jau visai išsikrovęs. Tačiau juk taip neturėtų būti: jei juo tinkamai pasirūpinama, tuomet jis galės ilgiau aprūpinti automobilį elektronikai ir variklio užsivedimui reikalinga energija ir galėsite nebijoti, kad kelionės metu nustosite važiuoti. Taigi ką reikia daryti, kad akumuliatorius neapviltų?

Tinkama priemonė

Pirmiausia, kad galėtumėte užtikrinti gerą priežiūrą, turite būti tikri, kad išsirinkote gerą akumuliatorių. Atkreipkite dėmesį, kad:
• Akumuliatoriaus startinės srovės dydis sutaptų su tuo, kurį rekomenduoja automobilių gamintojai. Startinės srovės dydžiai gali skirtis priklausomai nuo šalies.
• Rezervinis talpumas būtų pakankamas – jei jo bus per mažai, automobilyje neveiks turima elektronika.
• Dydis atitiktų automobilyje paruoštą vietą. Paprastai akumuliatoriai skirstomi į grupes pagal dydžius ir jų galimybę pritaikyti skirtingiems automobiliams.
• Tai būtų ganėtinai naujas prietaisas: akumuliatorius gali sklandžiai veikti iki 5 – 6 metų, todėl kuo jis senesnis, tuo trumpiau jis bus jums funkcionalus.
• Akumuliatorių prekinis ženklas atitiktų automobilio gamintojų rekomendacijas.

Jei seksite visas šias instrukcijas, turėsite funkcionalų prietaisą, kurio darbo efektyvumą bus lengviau palaikyti nei jau panaudoto prietaiso.

Akumuliatoriaus priežiūra – namuose ir lauke

Jei neturite garažo, galite parsinešti akumuliatorių namo ir jį patikrinti ten. Norėdami užtikrinti prietaiso funkcionalumą, jūs turėsite:
• Užtikrinti, kad jis visuomet būtų pakrautas: kuo ilgiau akumuliatorius stovi iškrautas, tuo greičiau jis bus nebetinkamas naudoti.
• Žiūrėkite, kad prietaisas visuomet būtų sausas, jo nepasiektų drėgmė. Tai ypač pavojinga žiemos metu, kai akumuliatoriaus jungtys gali užšalti: tai viena iš priežasčių, kodėl automobilis turėtų būti laikomas garaže.
• Patikrinkite, kad visos jungtys būtų švarios ir lengvai praleidžia reikiamą elektros srovę.
• Nedėkite metalinių daiktų ant akumuliatoriaus, nes dėl to gali įvykti trumpas jungimas.

Jei negalite pasirūpinti savo akumuliatoriumi, jį gali greitai prireikti keisti. Pasitaikius jo gedimui, geriausia, žinoma, nuvežti pas mechaniką, kuris galės tiksliau įvertinti jo sugedusias dalis ir numatyti galimą taisymo būdą.

Pasirūpinkite savo išsirinktu akumuliatoriumi ir galėsite ilgai juo naudotis. Visuomet atkreipkite dėmesį, ar neatsiranda nenumatytų nesklandumų: juos gali parodyti ir vairuotojo skydelis.

Related posts